Opis

Duet ChaładajxJopek to mieszanka egzotyczna dwóch silnych temperamentów i osobowości, które mocno ze sobą kontrastując, uzupełniają nawzajem swoje muzyczne wrażliwości. Panie roztoczą muzyczną atmosferę 23 lipca 2021 o 20:00.

Ola Chaładaj- wokalistka soul’owa, songwriterka, od dziecka związana z muzyką i śpiewem. Na co dzień studentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2019 roku u boku Natalii Kukulskiej wzięła udział w nagraniach świątecznego przeboju Coca-Coli „Coraz bliżej święta”. Jesienią 2021 ukaże się jej pierwsza autorska płyta EP„Grunt”. Wraz z kompozytorką jazzową Aleksandrą Tomaszewską stworzyła utwór big-bandowy „Longing for freedom”, którego premiera odbędzie się już niebawem. Muzycznie obraca się w klimatach popu alternatywnego oraz soulu, nie boi się jednak eksperymentować w różnych stylistykach.

Ania Jopek- pianistka, kompozytorka i aranżerka. Absolwentka Szkół Muzycznych I i II stopnia w Gdańsku Wrzeszczu w klasie fortepianu. Obecnie studentka Kompozycji i Aranżacji jazzowej na Akademii Muzycznej Gdańsku. Swoje umiejętności kształci pod okiem pedagogów: prof. zw. dr hab. Leszek Kułakowski oraz dr Sławomir Jaskułke. Kompozytorkę od lat fascynował proces twórczy, w szczególności łączenie różnych stylistyk muzycznych. Zajmuje się także muzyką improwizowaną. Inspiracje czerpie z muzyki klasycznej, impresjonistycznej oraz polskiej muzyki ludowej.