Opis

W grudniu i styczniu powraca ulubione kolędowanie polskiej publiczności. Kolędy Świata TGD zawitają do ośmiu polskich miast: Krakowa, Wrocławia, Katowic, Warszawy, Szczecina, Gdańska, Lublina i Poznania. Zjawiskowy chór, zespół instrumentalny oraz wyjątkowi goście wykonają znane i lubiane utwory, w nowych, nietuzinkowych aranżacjach. 

 Czym byłby świąteczny czas bez muzycznego spotkania z TGD? Zespół ponownie zaprasza w pełną refleksji i wzruszeń muzyczną podróż. W programie koncertu pojawią się najpiękniejsze bożonarodzeniowe kompozycje z całego globu, wiele z nich pochodzi z wydanego w 2022 roku albumu „Kolędy Świata 3”. Tu tradycja spotyka się z nowoczesnością, wschód z zachodem, a Niebo z Ziemią, nie brakuje również muzycznych zaskoczeń, z których słynie TGD. Na scenie obok chóru pojawią się Katarzyna Cerekwicka, Mateusz Ziółko, Krzysztof Iwaneczko i Michał Rudaś.

  Krzysztof Iwaneczko to wokalista i kompozytor. Na swoim koncie ma debiutancki album „Jestem” oraz wspólny projekt - wydawnictwo ORIGAMI z Krzysztofem Herdzinem. Wiosną 2024 artysta planuje wydanie drugiego solowego albumu, który promują m.in. single „Nowy” i „Miłość”. 

 Zespół TGD to jeden z najpopularniejszych w Polsce chórów popowo-gospelowych, który istnieje od ponad 40-stu lat. Grupa ma na swoim koncie kilkanaście albumów, z których wydany w 2011 roku „Liczy się każdy dzień” oraz „Uratowani” pokryły się złotem. Na przestrzeni lat chór współpracował z wieloma polskimi artystami i artystkami, m.in. tworząc przebojowe „Gloria” z Katarzyną Cerekwicką, Kasią Moś, Kubą Badachem i Mietkiem Szcześniakiem, „Jedyna taka noc” z Katarzyną Cerekwicką, Anią Karwan, Marcinem Sójką i Krzysztofem Iwaneczko, czy „Pierwsza Gwiazda” nagrane wspólnie z Natalią Kukulską, Mariką, Natalią Niemen, Kubą Badachem, Piotrem Cugowskim i Mietkiem Szcześniakiem. W 2022 roku grupa wydała płytę „Kolędy Świata 3”, na której znalazł się singiel „Zostań” nagrany z Anią Karwan, Anią Świątczak, Kubą Badachem i Mateuszem Ziółko, którego teledysk obejrzano blisko 400 tysięcy razy. 

 

Harmonogram koncertów:

 30.12.2023 – ICE Kraków Congress Centre / Kraków (TGD + Katarzyna Cerekwicka, Mateusz Ziółko)

04.01.2024 – Narodowe Forum Muzyki / Wrocław (TGD + Katarzyna Cerekwicka, Mateusz Ziółko)

05.01.2024 – MCK / Katowice (TGD + Katarzyna Cerekwicka, Mateusz Ziółko)

11.01.2024 – COS Torwar / Warszawa (TGD + Katarzyna Cerekwicka, Krzysztof Iwaneczko, Michał Rudaś)

13.01.2024 – Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza / Szczecin (TGD + Katarzyna Cerekwicka)

14.01.2024 – Stary Maneż / Gdańsk (TGD + Krzysztof Iwaneczko)

21.01.2024 – CSK / Lublin (TGD + Katarzyna Cerekwicka)

26.01.2024 – Sala Ziemi Poznań Congress Center / Poznań (TGD + Katarzyna Cerekwicka, Mateusz Ziółko)

 

Organizatorem trasy jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production.

Regulamin Imprezy dostępny na: www.goodtaste.pl/regulamin.

ebilet Kup bilet