Opis

Dorota Miśkiewicz i Toninho Horta. Koncertowa premiera albumu Bon Amigos

Po gościnnym pojawieniu się w dwóch piosenkach w gali Most Melancholii na ubiegłorocznym festiwalu, jedna z najznakomitszych polskich wokalistek wraca z premierą autorskiego, międzynarodowego, ściśle siestowego projektu!

Muzyka brazylijska fascynuje Dorotę Miśkiewicz od zawsze. Jak wyznaje wokalistka - dużo bliżej jej do ciepłego południa niż do chłodnej północy. Przejawem tej sympatii jest m.in. wydana w 2008 roku płyta Caminho, której koloryt podkreśla południowe podejście do rytmu, nie tylko w sambach i bossanovach, ale i utworach zakorzenionych w jazzie.

12 lat po wydaniu Caminho Dorota ponownie wyruszyła na południe. Tym razem dosłownie. Pojechała do Rio de Janeiro, gdzie nagrała płytę z ikoną bossanovy, jednym z największych wirtuozów gitary na świecie, Toninho Horta. Inspirację stylem jego gry podkreślał niejednokrotnie Pat Metheny, z którym Horta współpracował w latach 80. Zachwytów nie szczędzili mu także współpracujący z nim przez lata Milton Nascimento, A.C. Jobim, Wayne Shorter, Herbie Hancock czy Keith Jarrett.

W mieście wiecznego słońca, podczas tygodniowej sesji nagraniowej z udziałem brazylisjkich muzyków (Michaela Pipoquinia - bas, Armando Marcala - perkusja) Dorota i Toninho stworzyli wyjątkowy materiał, który ukaże się na płycie w 2023 roku. Złożyły się na niego najpiękniejsze piosenki należące do kanonu muzyki brazylijskiej, w tym kompozycje Toninho Horty.

Jesteśmy szczęśliwi i dumnie, że światowa koncertowa premiera tego nadzwyczajnego przedsięwzięcia otworzy XIII Gdańsk Siesta Festival. Czujesz Klimat?

eBilet Kup bilet
Eventim Kup bilet