Opis

Roy Anthony Hargrove
(ur. 16 października 1969) amerykański trębacz jazzowy. Zdobył uznanie na całym świecie po zdobyciu dwóch nagród Grammy w 1997 i 2002 roku.
Roy Hargrove urodził się w Waco w Teksasie. Został odkryty przez Wyntona Marsalisa, gdy odwiedził on Booker T. Washington School Performing and Visual Arts w Dallas.
W latach (1988-1989) studiował w Bostonie Berklee College of Music, ale często przebywał w Nowym Jorku na jam sessions. Przeniósł się do nowej szkoły w Nowym Jorku. Jego pierwsze nagranie było z saksofonistą Bobby’em Watsonem. Krótko potem nagrał nagrania z Superblue z udziałem Watsona, Mulgrewa Millera i Kennego Washingtona. W 1990 roku wydał swój pierwszy, solowy album, Diamond in the Rough, na wytwórni Novus / RCA. Na zamówienie Lincon Centre Jazz Orchestra napisał The Love Siute: In Mahogany, preniera miała miejsce w 1993 roku. W 1994 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Verve, nagrał płytę The Tenors of Our Time na której zagrali: Joe Henderson, Stanley Turrentine, Johnny Griffin, Joshua Redman i Branford Marsalis. Eksperymentował z formatem trio na albumie Parker’s Mood (1995r), z basistą Christianem McBride i pianistą Stephenem Scottem. Roy Hargrove zdobył pierwszą nagrodę Grammy w 1998 roku za album Habana z Crisol, zespołem afro-kubańskim, który założył. W 2002 roku otrzymał nagrodę Grammy w kategorii Directions in Music: Live at Massey Hallz przy współpracy z Herbie Hancockiem i Michael Breckerem. W 2000 roku Hargrove wykorzystywał jazzowy dźwięk z dużą ilością muzyki funk, wykorzystując i nagrywając piosenkę neo soul z D’Angelo, co doprowadziło do nagrania legendarnej płyty VooDoo. W 2002 roku współpracował z D’Angelo, Macy Gray, Soultronics i Nile Rodgers oraz nagrał dwa utwory na płytę Red Hot & Riot, kompilacji w hołdzie dla muzyki afrobeatowej i jej pioniera Fela Kuti. Nagrywał jako sideman z Shirley Horn i raperem Common na albumie Like Water for Chocolate, a także z wokalistą Erykah Badu na płycie Worldwide Undergruond. W 2004 roku Hargrove staje na czele jako bandleader progresywnej grupy The RH Factor, która łączy elementy muzyki jazzowej, funk, hip-hopowej, soul i gospel. Jego członkowie to Chalmers „Spanky” Alford, Pino Palladino, James Poyser, Jonathan Batiste i Bernard Wright. Jest muzykiem niezwykle utalentowanym, rozporządza pełnym tonem i umysłem kpiącym nieszablonowymi pomysłami muzycznymi. W czasie koncertów swoich wielkich poprzedników, jak Armstrong i Baker, wykonuje partie wokalne.

Skład:
Roy Hargrove (trumpet)
Justin Robinson (saxophone),
Sullivan Fortner (piano),
Ameen Saleem (bass),
Quincy Phillips (drums)

Organizatorem koncertu jest agencja KOMBINAT.

Patronem Koncertu jest Trojmiasto.pl


BILETY
miejsca stojące - 60 zł
miejsca siedzące parter sektor I - 120 zł
miejsca siedzace parter sektor II - 90 zł
Interticket Kup bilet