Opis

 Richard Bona powraca do Polski. “Najbardziej wszechstronny muzyk naszych czasów” zagra 19 maja w Starym Maneżu!

Multiinstrumentalista, wirtuoz jazzu, kompozytor i wokalista - o wszystkich talentach Richarda Bony można opowiadać bez końca. Pochodzący z Kamerunu muzyk  pełnymi garściami czerpie z tradycyjnych brzmień; ze względu na swój wyjątkowy głos i gitarowe umiejętności często nazywany jest “afrykańskim Stingiem”. Występował m.in. z Bobby’m McFerrinem, Chaką Khan, Patem Methenym, Joni Mitchell czy Herbie’m Hancockiem, a już 19 maja 2023 ponownie odwiedzi Polskę.

Richard Bona jest jednym z tych artystów, którego styl nie mieści się w ramach jednego gatunku; eklektyczny, silnie zakorzeniony w afrykańskiej tradycji, a jednocześnie pełen swobody jazzowego świata. Zadebiutował w  1999 roku albumem “Scenes from My Life”, a wytrwała praca nad swoim stylem zaowocowała członkostwem w legendarnej Pat Metheny Group.

Mieszkał m.in. w Paryżu, Dusseldorfie i Nowym Jorku, a każde z tych miast miało unikalny wpływ na jego twórczość.

Krytycy doceniają jego charakterystyczny wokal i gitarowe umiejętności, fani zaś - fenomenalne poczucie humoru, sceniczną charyzmę i wspaniały kontakt z publicznością. Na swoim koncie ma 8 znakomitych albumów,  koncerty w najróżniejszych częściach globu i współpracę z legendarnymi muzykami. Zjeździł niemal cały świat, prezentując swój wszechstronny talent i brzmienie miłośnikom jazzu. Polscy słuchacze będą mieli okazję zobaczyć go ponownie już 19 maja w Starym Maneżu w Gdańsku.
 

https://www.youtube.com/watch?v=5jmjBXoyugM

https://www.youtube.com/watch?v=kmovEsRQJxk

https://www.youtube.com/watch?v=PjcCoRYCYPw

 
Więcej informacji o artyście na oficjalnej stronie internetowej:

https://www.richard-bona.com/

 
Linki do profili artysty w social media:

https://www.facebook.com/TheRealRichardBona

https://www.instagram.com/richardbonaofficial/

https://www.youtube.com/c/RichardBona

 

https://open.spotify.com/artist/70wm2qxYZ4i2KqcyyH2GyT

eBilet Kup bilet