Opis

UWAGA! Z powodu nagłej choroby artystki koncert zaplanowany na 18.02.2024 zostaje przełożony na 13.05.2024.

Komunikat organizatora Agora SA:
„Z przykrością przekazujemy informację, że najbliższe koncerty Renaty Przemyk & Dagadana zaplanowane w okresie od 09.02.24 – 25.02.2024 nie odbędą się w planowanych terminach z powodu niespodziewanej choroby Artystki.

Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Zapraszamy do Starego Maneżu już 13 maja 2024.

Aby załagodzić ból oddamy kod zniżkowy na bilety zakupione w ebilet - 20% AgoraMuzyka - kod ważny będzie do końca lutego.”


_________________________________________________________________


VERA TO JA to autorski projekt etniczny składający ze szczęśliwej 13-tki utworów inspirowanych prawdziwą naturą kobiety, która czerpie siłę z ziemi, z wody i z Księżyca. Jej historia zaczyna się przy poczęciu, przez relacje ze światem, mężczyzną, kobietą, córką aż po świadome odejście. Życie zgodne z naturą jest jednocześnie głębokie i proste a trudne tematy zwyczajnie opowiadane odczarowują tabu.

Gośćmi specjalnymi koncertu będą Daga Gregorowicz i Dana Vynnytska, czyli zespół Dagadana. W swojej twórczości wykorzystują elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki i world music.

Teksty na kanwie przyśpiewki ludowej oprawione poetycko idealnie współbrzmią z lirą korbową jak i z loopami. Instrumenty etniczne eklektycznie dogadują się z osiągnięciami nowoczesnej technologii łącząc świat stary z nowym, jak w życiu każdej kobiety balansującej najczęściej na krawędzi. Biały śpiew dobrze oddaje kobiecą siłę lecącą mocnym głosem do świata i do nieba. Mądrość ludowa często zaskakuje nas swoją trafnością i dosadnością a proste melodie zaśpiewane czasem tkliwie innym razem przecinają swoją siłą przestrzeń jak nożem. Mocną inspiracją była mi lektura „Biegnącej z wilkami” Clarissy Pincola Estes, ale i własne obserwacje i doświadczenia. Vera to ja i Ty też. Z naturą nie wygrasz, warto się z nią dogadać!


Skład zespołu:

Renata Przemyk – wokal

Daga Gregorowicz – wokal

Dana Vynnytska – wokal

Piotr Wojtanowski – gitara basowa, gitara akustyczna

Tomasz Drozdek – instrumenty perkusyjne, dęte, strunowe

Maciej Gołyźniak – perkusja

Kamil Błoniarz – akordeon

Jacek Bielecki – wiolonczela

Organizatorem wydarenia jest Agora Muzyka.

ebilet Kup bilet
biletyna Kup bilet