Opis

Zespół, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną atencją fanów i nieustającą życzliwością krytyków. Karierę zaczynał na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nierzadko wymieniany, jako zespół rockowy - wszak występował w Jarocinie. Sympatycy, fani i wielbiciele Raz Dwa Trzy kochają Adama Nowaka i jego zespół za senne bosanowy, kojące rytmy reggaeowe, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu. Bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pełna pasja tworzenia i grania to znaki firmowe zespołu. Teksty Adama Nowaka są kunsztownie skonstruowanymi opowieściami z głębokim przesłaniem. Filozoficzne kapsułki, które chce się połknąć, by poszerzyć świadomość. Adam Nowak nie boi się pytań o rzeczy trudne i ostateczne. Jego liryka porusza i pozostaje w słuchaczu. Raz Dwa Trzy to zjawisko. Fenomen. Są twórcami i równie dobrymi interpretatorami. Interpretacje tekstów Agnieszki Osieckiej czy Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Raz Dwa Trzy to jedne z najpiękniejszych i najtrafniejszych spośród dostępnych. Wielokrotnie nominowani do prestiżowych nagród muzycznych, nagradzani, ich albumy niejednokrotnie pokrywały się złotem i platyną.

10 czerwca 2019 roku minęło 12 lat od nagrania przez zespół "Raz, Dwa, Trzy” kultowego albumu „Raz, Dwa, Trzy - Młynarski”. Album powstały w wyniku bezpośredniej sugestii pana Wojciecha i zyskał ogromne uznanie wśród publiczności, miano podwójnej platyny oraz dostał nagrodę Fryderyka 2008 w kategorii Album Roku. Zespół od 2007 roku do 2010 roku zagrał z tym materiałem kilkaset świetnie przyjętych koncertów w Polsce i poza granicami. 

Dla upamiętnienia twórczości Wojciecha Młynarskiego, zespół planuje przypomnieć publiczności piosenki mistrza w dniu 18 listopada w Starym Maneżu. Koncert ten jest częścią Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego.


Szczegółowy program znajduje się na stronie www.ftwm.pl
Organizatorzy: Fundacja Róbmy Swoje, Kombinat
Partnerzy: Fundacja im. Wojciecha Młynarskiego, Dr Irena Eris, Stary Maneż, ECS, Związek miast i gmin morskich
Patroni medialni: Radio Gdańsk, Trójmiasto Gdańsk
Interticket Kup bilet
Eventim Kup bilet