Opis

Koncert Mikromusic, pierwotnie zaplanowany na 8.11.2020, ze względu na obostrzenia został przeniesiony. Przygotowaliśmy jednak dla Was nową datę dla tego wydarzenia – odbędzie się 26.11.2021. Wszystkie kupione dotychczas bilety zachowują ważność.

Najnowsza płyta Mikromusic pod tytułem „Kraksa” opowiada o miłości. O miłości bezwzględnej, do własnej osoby, wewnętrznego dziecka, przyjaciół, psa, o miłości przeszłej, toksycznej, naprawionej. Muzycznie Mikromusic trzyma się cały czas lat 80-tych i 60-tych. Tekstowo jest jak zawsze: i melancholijnie i zabawnie.Tytułowa Kraksa to pies Natalii Grosiak. Natalia adoptowała Kraksę 15 lat temu. Kraksie poświęcona jest też ostatnia piosenka na płycie, w której wokalistka powoli żegna się ze swoim psem.

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. Zespół został dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej - „Fryderyków" w kategorii Alternatywna Płyta Roku. Ostatnia płyta „Tak mi się nie chce" oraz wyprzedane sale koncertowe plasują Mikromusic w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce roku 2020r.

Support


Klaudia Daliva to artystka, multi-instrumentalistka o filipińskich korzeniach, tworząca niezależną muzykę z pogranicza alternatywnego popu, nawiązując do klimatu tworzonego przez muzykę zespołów takich jak Myslovitz, Brodka czy Dawid Podsiadło. Celem projektu jest połączenie tekstów o głębokim przekazie z nowoczesnym, świeżym brzmieniem. Materiał przedstawiony na scenie to aranżacje łączące w sobie intymny, ciepły tembr głosu, charyzmę i emocjonalny, soulowy wydźwięk.

W wieku 14stu lat jako samouk, stała się uliczną performerką, po czym podjęła decyzję o rozpoczęciu niezależnej drogi do debiutu fonograficznego. Występowała między innymi podczas festiwalu Soundrive w Klubie B90, stworzyła i stanęła na czele festiwalu charytatywnego Hope Fest w Klubie Parlament, współtworzyła swój autorski projekt "Wiosna" wraz z Tymonem Tymańskim i Gracjanem Kalandykiem.
Szkoliła się w ramach Inkubatora Tak Brzmi Miasto dla artystów i Menedżerów w Katowicach. W tym roku otrzymała Stypendium Twórcze Marszałka Województwa Pomorskiego 2021, co pozwoli na kontynuację działań związanych z pracą nad debiutanckim krążkiem, który ukaże się w okresie jesienno-zimowym tego roku.
 

 


Interticket Kup bilet

Program

Drzwi: 19:00
Khra Daliva: 19:45
Koncert Mikromusic: 20:30


Film