Program

 Artystki, wizjonerki, indywidualistki, podróżniczki. Kobiety niosące echa dawnych czasów, melodii naszych przodków, stojące w PEŁNI odwagi i mocy do kreowania nowych wibracji – wolnych, intuicyjnych, niosących uzdrowienie.
PEŁNIA to bogactwo wynikające z kompletności, obejmowania wielogłosu ścieżek życia, czasem trudnych i bolesnych. Alchemia dźwięku uczy nas odpuszczania i akceptacji, a czasem wspólnego przechodzenia przez ogień – by stanąć do swojej wewnętrznej siły, mocy śmiechu i magii siostrzeństwa.

W PEŁNI doświadczania życia,odkrywania wspólnego potencjału. W momentach OBFITOŚCI i BRAKU – słyszymy się z bliska i z oddali, a pieśni prowadzą nas do siebie.

I tak jak dawniej pieśni towarzyszyły ludziom w wielu momentach życia, tak i dla nas przez te wszystkie lata jedno się nie zmienia – śpiewamy. Dojrzewamy razem z pieśniami, które nadają kierunek naszej ścieżce. To wielki zaszczyt móc dzielić się nimi ze światem.
Dziękujemy.

Zapraszamy Was najpiękniej na celebrację naszego NIE-10-lecia. W PEŁNI naszej kobiecości, obfitości, pamięci pieśni, które towarzyszyły nam od początku aż po dzień dzisiejszy – gdy najdziksze sny, tkane w wewnętrznych krainach wydobywają się ku światu poprzez głosy wolnych kobiet.
Do zobaczenia w PEŁNI.

Laboratorium Pieśni (world / mystic folk / spiritual / medicine music) to kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni polifoniczne różnych kultur, m.in.: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, gruzińskie, polskie, a także plemion takich jak Lakota czy Czirokezów. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletów, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację, przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.

Zespół brał udział w projektach cenionych polskich muzyków, m.in. udział w: koncertach i nagraniach muzyki w kompozycji Łukasza L.U.C. Rostkowskiego do malowanego filmu „Chłopi” – polskiego kandydata do Oscara – która otrzymała nagrodę Fryderyk 2024 oraz status Platynowej Płyty; w koncertach i nagraniach muzyki w ramach nowego albumu Miuosh x Zespół „Śląsk” – „Pieśni Współczesne. Tom II”.

Płyty Laboratorium Pieśni uzyskały nominacje do nagrody Fryderyk w kategorii „Album roku – Muzyka świata” – album “Rasti” (w 2020 roku) oraz „Hé oyáte” (w 2024 roku). Zespół z koncertami i warsztatami odwiedził już 20 krajów (m.in. USA, Indie, Szwajcaria, Japonia, Hiszpania, Izrael, Islandia, Dania, Holandia, Francja, Wielka Brytania). Teledysk z białoruską pieśnią „Sztoj pa moru” osiągnął ponad 15 mln wyświetleń, a na Facebooku grupę śledzi ponad 155 tysięcy fanów.