Opis

Loud Jazz Band ponownie wraca do Polski. Norwesko-polska grupa wystąpi 24 lutego 2017 w Starym Maneż promując swoja nowa studyjna plyte (Wydawnictwo Agencja Polskiego Radia). Gościem specjalnym formacji z Oslo jest wybitny pianista, uznany za objawienie polskiej i europejskiej sceny muzycznej, Paweł Kaczmarczyk.  

Loud Jazz Band wystąpi w składzie Miroslaw "Carlos" Kaczmarczyk gitara, Øyvind Braekke puzon, Wojtek Staroniewicz saksofon, Pawel Kaczmarczyk fortepian,Kristian Edvardsen gitara basowa, Ivan Makedonov perkusja, Maciej Ostromecki instrumenty perkusyjne i Jonas Cambien syntezator.

Loud Jazz Band powstał w Polsce 1989 r. z inicjatywy Mirosława „Carlosa” Kaczmarczyka i od tej pory wydał 10 albumów, występując na czołowych festiwalach w Polsce i za granicą. Po sukcesie jakim okazała się płyta „4Ever 2U” (1995), nominowana do nagrody Fryderyk i wydana przez legendarną Mercury Records, artysta wyemigrował do Norwegii. Wystartował tam z nową, międzynarodową odsłoną zespołu, nagrywając kolejne płyty. W 2013 r. gitarzysta został uhonorowany wyróżnieniem „Wybitny Polak w Norwegii” za szczególne osiągnięcia muzyczne i rolę animatora kultury obu krajów. Źródła inspiracji muzyki Loud Jazz Band, tkwią w dokonaniach klasyków jazz-rocka. Zawsze bardzo ceniłem elektrycznego Milesa, uwielbiałem Scofielda, Sterna, Metheny’ego. To wszystko jest w naszym graniu. Przez lata wypracowaliśmy jednak własne podejście do tej muzyki. Dopingiem do komponowania nie jest już tylko chęć dorównania mistrzom zza oceanu. Wszystkie utwory inspirowane są naszymi własnymi przeżyciami, wspomnieniami, naturą, życiowymi refleksjami. Nie można również zapomnieć o wkładzie części norweskiej zespołu. Siłą Loud Jazz Bandu jest tygiel wyjątkowych, ale i różnych osobowości – powiedział Carlos Kaczmarczyk w wywiadzie w styczniowym wydaniu Jazz Forum.

Gościem specjalnym Loud Jazz Band od dawna jest Paweł Kaczmarczyk. Artysta uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich pianistów. Trzeci po Tomaszu Stańce i Marcinie Wasilewskim, polski muzyk, który wydal swoja plyte dla prestiżowej, niemieckiej wytwórni ACT, w roli lidera własnego zespołu. Jest ceniony za wirtuozerię, kreatywność i niezwykle dojrzałą technikę. Paweł wniósł bardzo wiele do Loud Jazz Band. Dzięki niemu rozpoczęliśmy nowy etap. Norwegowie zakochali się w nim i cały czas chcą z nim grać. Bardzo ważne jest to, że on nikomu nie zabiera miejsca, po prostu znalazł własny sposób na wkomponowanie się w tę muzykę. To bardzo ważna i rzadka umiejętność. Teraz jest również bardziej demokratycznie niż kiedykolwiek, właśnie ze względu na jego wkład – mówi lider Loud Jazz Band.

Muzyka tworzona przez Loud Jazz Band jest konglomeratem różnych stylów, jednakże z relatywnie akustycznym brzmieniem. Komponowane przez „Carlosa” utwory cechuje wyrazista melodia umieszczona w zróżnicowanym obrazie. Inspiracją dla polskiego gitarzysty jest norweska i polska kultura, ale także natura i ludzie obu krajów. W muzyce Loud Jazz Band słychać nie tylko jazz w wydaniu klasycznym, ale również free jazzowym. Wszystko w połączeniu z dynamiką rocka i world music, tworzy niepowtarzalny, rozpoznawalny styl. Zespół występował na scenach m.in. Krokus Jazz Festiwal (2016),Jazzmeile Thuringen Weimar (2015) ,studia im. Agnieszki Osieckiej Trójka (2014), TR Warszawa (2013), Oslo Konserthus (2012), Spirit of Burgas (2010), Jazz Jamboree (2010), Bohema Jazz Festival (2009), Jazz nad Odra (2008), Guitar City Festival (2002), Jazz na Starówce (2001). 

Bilety w cenie: 49 zł ( miejsca siedzące nienumerowane)

Kup Bilecik Kup bilet
Eventim Kup bilet
Interticket Kup bilet

Film