Opis

Lato na Trawie 2024, czyli muzyczne (i filmowe) swawole w Starym Maneżu!

Hot town, summer in the city! Nadchodzi kolejna edycja "Lata na Trawie"! Seria koncertów i wydarzeń, rozpoczynająca się już 20 czerwca, zapewni mieszkańcom Trójmiasta i wszelkim wakacyjnym przybyszom wieczory pełne gorących emocji w samym sercu Wrzeszcza. Wielką nowością będzie kino plenerowe na trawniku przed Starym Maneżem!

Najbardziej klimatyczna przestrzeń plenerowa w Gdańsku ponownie zaprasza na letnie spotkania z rozrywką na najwyższym poziomie. Lato na Trawie, kultowy już cykl imprez łączących pozytywne brzmienia z atmosferą wakacyjnego chilloutu, ruszy 20 czerwca koncertem wokalnej mistrzyni jazzu, Moniki Borzym. Od tego dnia aż do końca sierpnia scena Starego Maneżu, jak również jej najbliższe otoczenie, żyć będzie w rytmie koncertów artystów z Polski i nie tylko. Będzie różnorodnie, kolorowo i gwarno!

Nie zabraknie prawdziwych hitów na dużej scenie Maneżu. 12 lipca wystąpi Ania Dąbrowska, nazywana nie bez kozery pierwszą damą polskiego popu. Z kolei 26 lipca szykuje się nam wieczór z eksperymentalnym „british invasion”. Odwiedzi nas Venjent, podziwiany na całym świecie muzyczny freak wykonujący muzykę elektroniczną opartą o nietypowe dźwięki codzienności (np. skrzypiące drzwi). Jak na Stary Maneż przystało, nie zabraknie też wschodzących gwiazd polskiej sceny, takich jak hipnotyzująca widownię żeńska grupa muzyczna Lor (11.07) oraz muzyczne objawienie ostatnich lat, multiinstrumentalista i wokalista Rubens (16.08), który po latach współpracy z gigantami polskiej sceny, od niedawna w szybkim tempie rozwija swoją własną karierę. Miłośników muzyki alternatywnej z pewnością zaciekawi występ Bartka Królika (18.08), współtwórcy grup Sistars, Spoken Love czy Łąki Łan.

Miłośników muzyki w promieniach letniego słońca zadowolić powinna obfita oferta bezpłatnych koncertów plenerowych. Na scenę przy trawniku powróci formacja smyczkowa Kwartet Opera, która w zeszłym roku skradła serca widowni – tego lata wystąpi dwa razy, 19 lipca i 22 sierpnia. W piątek 23 sierpnia wystąpi Kuba Dąbrowski, świeża twarz polskiej alternatywy, wykonujący – jak sam to określa – „muzykę smutno-śmieszną”. Nie zabraknie też hołdów dla klasyki, czyli występów tribute-bandów: usłyszymy covery przebojów Davida Bowiego (8 sierpnia), The Cure (29 sierpnia) oraz, w przekrojowym ujęciu, Rock & Roll (1 sierpnia). Na dokładkę energetyczne sety DJ-skie, w sam raz na gorące letnie noce – w wykonaniu DJ Hervy’ego (18 lipca, 15 i 31 sierpnia) oraz w ramach Letniego Dancingu z Chłodnym Tatą (9 sierpnia).

Tanecznie będzie również w piątek 2 sierpnia, gdy podobnie jak rok wcześniej odbędzie się Silent Disco, czyli wielka zabawa w słuchawkach na uszach!

Poza atrakcjami muzycznymi, goście Lata na Trawie będą mogli cieszyć się dodatkowymi aktywnościami plenerowymi, które ogłaszane będą na bieżąco. Już teraz możemy zapowiedzieć wielką nowość, czyli kino plenerowe na trawniku przed Starym Maneżem! Wspólne oglądanie odbędzie się dwukrotnie. 4 lipca spotkamy się z samym Nicholasem Cage’em. W komedii „Dream Scenario” legendarny aktor wcieli się w rolę skromnego profesora akademickiego, który niespodziewanie staje się uwielbianym celebrytą. 25 lipca wieczór z kinem Dalekiego Wschodu, czyli koreańskie „Poprzednie życie”, nastrojowa historia niespełnionej miłości. Wstęp wolny!

Wzorem ubiegłego lata, zapraszamy też na Wymianę Kocykową, która odbędzie się w dwóch terminach: 7 lipca i 4 sierpnia.

Bilety na koncerty na sali głównej dostępne są na stronie starymanez.pl, gdzie znaleźć można więcej informacji na temat wszystkich potwierdzonych imprez. Warto również śledzić media społecznościowe Starego Maneżu, gdzie publikowane są najświeższe wieści na temat zaplanowanych i dodatkowych wydarzeń.

 

Gwarantowana relaksująca atmosfera, idealna do spędzania czasu w gronie rodziny i/lub przyjaciół!

Program

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
01.08 czwartek, godz. 19:00, Tribute to Rock’n’Roll, scena plenerowa, wstęp wolny
 
02.08 piątek, godz. 19:00, Silent disco , sala koncertowa, wypożyczenie słuchawek: 30 zł
 
 
08.08 czwartek, godz. 19:00, Tribute to The Cure, scena plenerowa, wstęp wolny
 
 
 
 
 
 
 
29.08 czwartek, godz. 19:00, Tribute to David Bowie, scena plenerowa, wstęp wolny