Opis

 Zaczęło się lata temu… od serii letnich koncertów w 2000 roku, w których zespół, swoją świeżością i niebanalnością, zdobył sporą liczbę fanów. Liczba ta urosła jeszcze po prezentacji w eterze Programu Trzeciego PR piosenki pt. „Marian” i przydała się podczas głosowań, kiedy „Marian” pojawił się na Liście Przebojów Trójki. (20 tygodni w zestawieniu, najwyższa pozycja 3!).

Potem przyszły plany wydawnicze i podpisany kontrakt z Pomaton EMI. Pierwszą płytę zespołu - MARIAN (2001r.) promowało aż 5 singli. Oprócz tytułowego "Mariana" do rozgłośni radiowych trafiły jeszcze "Piosenka o Jędrku Lepieju”, "Spragniony Karoliny", "Irlandia Zielona" oraz Dancing Forever". Niektóre z piosenek z pierwszej płyty („Irlandia zielona”, „Marian”, „Piosenka o kontakcie z przyrodą”) do dnia dzisiejszego goszczą na antenie Trójki.
Płyta ta, wyraźnie określiła tfu..rczość KOWALSKIEGO jako pełną humoru, autoironii oraz prześmiewczego i z przymrużeniem oka spojrzenia na świat. Kolejny album "Swobodny Przelot" promowany przez single: "Sen Kowalskiego", "Funky i Kowalski" oraz "Zdarzam się" ukazał się w 2005 roku i potwierdził muzyczno-satyryczny kierunek obrany przez zespół. Przez kilka sezonów zespół zagrał ponad 200 koncertów w całej Polsce, niosąc radość i ulgę publiczności, po czym przewrotnie... zawiesił swoją działalność na kilka lat. Teraz, po tej długiej przerwie, KOWALSKI "odgrzebał się z liści" i z „młodzieńczą werwą wieku dojrzałego” nagrał 12 nowych piosenek, które ukażą się na trzeciej płycie zespołu. Zespół wznawia też aktywność koncertową 

Podczas koncertu w Starym Maneżu KOWALSKI zagra premierowo wszystkie wspomniane piosenki nagrane na nowy album, którego współproducentami są Magda Wójcik i Grzegorz Jędrach (GOYA) oraz przypomni swoje stare przeboje z pierwszych dwóch płyt. Nie zabraknie też niespodzianek…
To będzie dłuuugi wieczór...

KOWALSKI nie ma ambicji zmieniania świata, nie chce nikogo naprawiać i wychowywać. KOWALSKI bawi się tym, co wokół nas się dzieje. Śmieje się z tego, co pod wpływem otaczającej rzeczywistości zmienia się w nas samych. KOWALSKI śmieje się sam z siebie i wygląda na to, że potrafi się przy tym rzeczywiście i szczerze bawić.
Reakcja na muzykę KOWALSKIEGO jest zwykle natychmiastowa, albo wciąga od razu albo nigdy się nie spodoba.

Obecnie KOWALSKI to:
Grzegorz Szlapa – śpiew
Tomasz „Orzeł” Rząd – gitary, śpiew
Marek „Buchu” Buchowicz – bas
Łukasz „Łamek” Szafrański – bębny
Interticket Kup bilet