Opis

Wojtek Mazolewski należy do grona najwybitniejszych artystów polskiej sceny muzycznej. Basista, kompozytor, producent, autor muzyki teatralnej i filmowej.
Jeden z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artysta. Laureat prestiżowych nagród muzycznych, prezentuje nowe oblicze polskiego jazzu w Europie, Ameryce Południowej i Azji.
Wybuchowe, eklektyczne koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością.
Analogowe brzmienie kwintetu Wojtka nawiązujące do mistrzów jazzu łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami.
Mieszają się echa muzyki Milesa Davisa, Erica Dolphiego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany i Aplex Twina.
Pełen różnorodnej muzyki będzie też koncert 14 czerwca w naszej sali koncertowej.
Wojtek zaprezentuje wraz z członkami swojego kwintetu i gośćmi trzy programy „Polka”, „Komeda” oraz „Chaos Pełen Idei”

Polka to album, który uzyskał w Polsce status „Platynowej Płyty”, a 4 utwory znalazły się w notowaniu Listy Przebojów Radiowej Trojki. Światowa edycja albumu zatytułowana „Polka Worldwide Deluxe Edition” została uznana przez prestiżowy amerykański magazyn Downbeat za jedną z pięciu najlepszych płyt 2018 roku. Utwór London znalazł się również w notowaniu 50 najlepszych utworów jazzowych legendy radia BBC 6 Music Gillesa Petersona. O albumie "Polka Worldwide Deluxe Edition" rozpisują się także inne światowe media. Recenzje płyty ukazały się m.in. w angielskim The Wire czy prestiżowy niemieckim JazzThing.

Komeda - Muzyka Krzysztofa Komedy inspiruje całe pokolenia muzyków nie tylko w Polsce ale i na świecie. Nie inaczej jest z Wojtkiem Mazolewskim i muzykami jego kwintetu Joanną Dudą, Markiem Pospieszalskim, Oskarem Torokiem i Qbą Janickim. Jednym z impulsów do zagłębienia w jego twórczość był zeszłoroczny koncert WMQ w Londynie podczas prestiżowej serii „Church of Sound”. Zespół Wojtka Mazolewskiego zaprezentował londyńskiej publiczności specjalny projekt „Polish Jazz” poświęconym legendom polskiego jazzu w tym w dużej części muzyce Komedy.
„Nowy program koncertowy kwintetu z muzyką Krzysztofa Komedy powstawał przez ostatnie dwa lata. - mówi Wojtek Mazolewski - w naszych interpretacjach pokazujemy nie tylko sam potencjał kompozycji Komedy, który jest bezdyskusyjny ale także dodajemy im taki nasz współczesny, kwintetowy pierwiastek.”


Chaos Pełen Idei to nazwa płyty wydanej w 2016 roku przez Wojtka Mazolewskiego.
Tym razem do współpracy zaprosił wspaniałych gości, łącząc pokolenia i śmiało mieszając gatunki muzyczne. Album uzyskał w Polsce status Złotej Płyty.
Podczas koncertu wystąpi aż 5 gości którzy pojawili się na płycie będą to: Ania Rusowicz, Misia Furtak, Piotr Zioła John Porter i Vienio.

Kwintet Wojtka Mazolewskiego, wystąpi w całości koncertu w składzie Joanna Duda, Oscar Torok, Marek Pospieszalski, Qba Janicki, Wojtek Mazolewski.
Serdecznie zapraszamy!


Program :

- Polka
- Komeda
- Chaos Pełen Idei

Wykonawcy:
Wojtek Mazolewski Quintet:
- Oskar Torok
- Marek Pospieszalski
- Joanna Duda
- Qba Janicki
- Wojtek Mazolewski

Specjalni Goście:
- Ania Rusowicz
- Przemek Dyakowski
- John Porter
- Piotr Zioła
- Vienio

Sponsor:
Jeppesen,

Produkcja:
Kombinat
JazzWaves

Partnerzy:
Stary Maneż
InterTicket
Eventim

Patroni Medialni:
Radio Gdańsk
Trójmiasto.pl
Interticket Kup bilet
Eventim Kup bilet

Film