Opis

Izzy and the Black Trees, czyli połączenie zadziornej americany, brudnych punkowych gitar i charyzmatycznego głosu wokalistki, usłyszymy 20 sierpnia o g. 20:00 na plenerowej scenie Muzycznego Lata.

Żywioł na scenie, spokój i cytrynówka w garderobie. W brzmieniu zespołu zauważalna jest surowa energia, która przywołuje skojarzenia z Yeah Yeah Yeahs, Pixies, Patti Smith Band lub Savages.

W 2018 roku wydali swoją debiutancką EPkę, gdzie gitarowe riffy spotykają się z nieco spokojniejszą, balladową odsłoną zespołu. Singiel Picasso’s Octopuss, który ukazał się jesienią 2019 przedstawił zadziorne, mocniejsze oblicze Izzy i czarnych drzew.

Założycielka zespołu, Iza Izzy Rekowska spędziła parę lat w Londynie, gdzie grając po pubach testowała swoje songwriterskie pomysły. Po powrocie do Polski założyła folk-tronikowy projekt Miss Is Sleepy ale to dopiero jako Izzy and the Black Trees znalazła swoje miejsce na ziemi.

I&TBT zagrali m.in. na ENEA Spring Break 2019, Westway LAB (PT), Fląder FEST, TakBrzmiMiasto Showcase w klubie Alchemia, klubie Re oraz w berlińskich klubach Schokoladen i Dunckerclub. W 2019 wygrali cykl Gramy u Siebie, zorganizowany przez CK Zamek w Poznaniu. W tym roku ich występ na Liverpool SoundCity oraz towarzysząca mini trasa po UK została odwołana, za to bardzo gorąco zostali przyjęci na festiwalu Inne Brzmienia w Lublinie.

Skład zespołu:
Izabela Izzy Rekowska - wokal, gitara, teksty
Mariusz Dojs - gitara, wokal, miks i produkcja Trust No One
Łukasz Mazurowski - gitara basowa
Mateusz Pawlukiewicz - perkusja

"Kiedy taka kobieta jak Izzy krzyczy, uważaj, żeby to nie była twoja wina - taką mam refleksję po zachwycającym występie Czarnych Drzew i ich kapłanki. Przed jednym z utworów zapraszali do San Francisco, dodajmy do tego Warracknabeal (wyguglujcie sobie dlaczego) tudzież Seattle, gdyż zajechała tu w gości Courtney Love i mamy już obrazek prawie pełny.." Marcin Kostaszuk po występie zespołu w CK Zamek.

"You guys sound like Patti Smith band, great vocals and guitar riffs" Chelsea Wolfe band (USA).

"En seulement quatre morceaux, Izzy & the Black Trees nous fait définitivement croire en eux, comme des pèlerins suivant l’autre figure de la Pologne : Karol Józef Wojtyła" Emission Electrophone (FR).