Opis

 Ważne informacje!

Z przykrością informujemy, że z powodu problemów technicznych koncerty Go_A w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu zostają przełożone na rok 2024. Nowe daty zostaną ogłoszone wkrótce, o czym zostaniecie poinformowani mailowo i na profilu FKP Scorpio Polska.

‼️WSZYSTKIE BILETY POZOSTAJĄ WAŻNE‼️

Przygotujcie się na ukraińską koncertową magię w 2024 roku!

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

_________________________________________________________________________

Go_A to zespół, który dokonuje nowoczesnej reinterpretacji ukraińskiej folklorystyki, opakowanej w elektroniczny dźwięk. Nazwa zespołu składa się z "Go", oznaczającego "ruch", oraz "A", jako starożytna litera grecka "alfa", co odnosi się do powrotu do własnych korzeni kulturowych.

Historia zespołu rozpoczęła się w 2012 roku, gdy producent muzyczny Taras Shevchenko spotkał się z etniczną wokalistką Kateriną Pawlenko. Po nagraniu kilku utworów zrozumieli, że ukraińska folklorystyka i muzyka elektroniczna doskonale się dopełniają, łącząc energię i emocje w fascynującą mieszankę. Dziś Go_A tworzą wokalistka Katerina Pawlenko oraz muzycy Taras Shevchenko, Ihor Didenchuk i Ivan Hryhoriak.

Katerina Pawlenko odpowiada za składnik etniczny zespołu. Studiowała folklor przez większość swojego życia. Potrafi śpiewać tzw. "białym głosem", autentyczną techniką śpiewu folklorystycznego, i włada tzw. "extreme vocals". Katerina była trenerką wokalną do folkloru. Pisze piosenki dla Go_A, w tym utwór na Eurowizję "SHUM", oraz prowadzi swoje solowe projekty.

Taras Shevchenko jest klawiszowcem, perkusistą i producentem dźwięku Go_A. Pracuje w różnych stylach muzycznych i potrafi łączyć zupełnie różne rzeczy w muzyce, takie jak ukraińska sopilka i brazylijskie bębny, czy bandura, ciężkie gitary i drum’n’bass. W ciągu swojej kariery muzycznej grał w różnych zespołach hip-hopowych, metalowych i world music. Obecnie Taras wspólnie z Kateriną komponuje muzykę dla Go_A.

Ihor Didenchuk to folklorysta i wyjątkowy multiinstrumentalista, który gra na tradycyjnych ukraińskich instrumentach, takich jak sopilka, frilka, floyara, telynka, trembita i drymba.

Ivan Hryhoriak dorastał w Karpatach. Gra na gitarze od 12 roku życia i eksperymentuje z różnymi stylami muzycznymi i brzmieniami, w tym akustyką (finger style), prog metalem (gitara basowa), kontrabasem w orkiestrze ludowej i gitarą elektryczną.

W 2016 roku Go_A wygrało konkurs "Najlepszy Utwór w Ukrainie". Utwór "Vesnianka" natychmiast trafił na listę utworów radiowych i przez 6 tygodni zajmował pierwsze miejsce na liście "10Dance". W efekcie zespół został nominowany do tytułu "KissFM Discovery of the Year".

We wrześniu 2016 roku zespół zaprezentował swój pierwszy album "FollowTheSound".

Wiosną 2019 roku "Vesnianka" trafiła na listę Top 10 iTunes Dance w Słowacji.

Na początku 2020 roku Go_A wygrało ukraiński konkurs piosenki na Eurowizję z najwyższym możliwym wynikiem zarówno od jury, jak i telewidzów. Po odwołaniu Eurowizji 2020 roku Go_A zostało wybrane na reprezentanta Ukrainy na Eurowizję 2021.

Pod koniec 2020 roku Go_A zostało nominowane do ukraińskiej nagrody muzycznej "Yuna" jako Odkrycie Roku.

W maju 2021 roku Go_A wzięło udział w Konkursie Piosenki Eurowizji z utworem "SHUM" w całości w języku ukraińskim. Zajęli 5. miejsce w ogólnej klasyfikacji i 2. miejsce w głosowaniu telewidzów. "SHUM" stał się światowym hitem na Spotify, zdobywając szczyty list w większości europejskich rankingów, w tym 2. miejsce w Spotify Viral USA i 1. miejsce w Spotify Viral Worldwide. "SHUM" stał się także pierwszą ukraińską piosenką, która trafiła na listę Billboard Top 200.

Aktualnie Go_A regularnie występuje na żywo na Ukrainie i w Europie oraz pracuje w studiu nad swoimi nadchodzącymi projektami.
 

Bilety będą dostępne na Eventim Polska:

Local pre-sale: 15 września 2023, godz. 10:00

(Zapisz się newslettera FKP Scorpio Polska: https://www.fkpscorpio.pl/newsletter aby uzyskać dostęp do pre-sale)

On-sale: 18 września, godz. 10:00

Organizator: FKP Skorpio

 

Eventim Kup bilet