Opis

Dr Misio, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów oraz scenarzysty i reżysera, związanego z ambitnymi projektami filmowymi, znanego m.in. ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego (Wesele, Dom zły, Drogówka, Wołyń, Kler).

Dr Misio gra ostrego rock & rolla bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite, mądre teksty Krzysztofa Vargi oraz Marcina Świetlickiego i brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka, ale przede wszystkim ludzi, poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy.

Zespół ma na swoim koncie dwie płyty Młodzi i Pogo, których producentem muzycznym jest Olaf Deriglasoff, a najbardziej charakterystycznymi utworami są: Mentolowe papierosy, Dziewczyny, Młodzi, Hipster, Pogo i Mr.H.. Wiosną 2017 roku ukazał się trzeci album Zmartwychwstaniemy, której producentem jest Kuba Galiński, znany z produkcji płyt Hey, Ani Dąbrowskiej czy Ani Rusowicz. Trzeci krążek promował utwór Pismo z teledyskiem autorstwa Wojtka Smarzowskiego.

W październiku 2020 roku zespół Dr Misio nagrał czwarty album Strach XXI wieku. Promują go single i teledyski do utworów Chcesz się bać (reż. Piotr Domalewski), Strach XXI wieku (reż. Wojtek Smarzowski) i Siedemnastolatki (reż. Oskar Kaszyński). W 2021 roku grupa była nominowana do nagrody Fryderyk 2021 w kategorii Płyta Roku. Premiera nowego krążka formacji planowana jest jesienią 2023 roku.

Dr Misio zagrał niezliczone koncerty w całej Polsce od maleńkich klubów po wielkie plenery i festiwale, takie jak: Jarocin, Przystanek Woodstock, Męskie Granie, Cieszanów Rock Festival, Co Jest Grane Festival, Festiwal TOP TRENDY i Festiwal TOP of The TOP.
 

Interticket Kup bilet
eBilet Kup bilet