Opis

Takiej energii na jednej scenie jeszcze nie było! Antytila (UA) i Chemia (PL) ruszają na wspólną trasę koncertową „Stand By UA.  Zespoły wystąpią w Warszawie, Gliwicach, Łodzi, Wrocławiu i Gdańsku w październiku.

Występowali z Bono i The Edge z U2 w kijowskim metrze, wydali wspólną piosenkę z Edem Sheeranem, a ostatnio zagrali ją razem po raz pierwszy na żywo w Warszawie na PGE Narodowym. Ostatnie 6 miesięcy spędzili na pierwszej linii frontu jako ratownicy medyczni. Dziś Antytila wyrusza w swoją pierwszą, zagraniczną trasę „Stand By UA”, która startuje w Polsce.   

Muzycy przygotowują wydarzenie na najwyższym poziomie europejskim, przygotowując set listę opartą o ulubione piosenki, które dla wielu Ukraińców i fanów na całym świecie stały się symbolem europejskiej wiary i niezłomności. Zaśpiewają utwory nie tylko w języku ukraińskim, ale również polskim i angielskim.  Po raz pierwszy zagrają2Step” na żywo!    

Antytila powstała w 2008 roku w Kijowie. Ich piosenki i teledyski są pełne licznych metafor, zawsze przepełnione znaczeniem, przez co zyskały aprobatę szerokiej publiczności.   

Antitila przebyła długą drogę do sukcesu przez 13 lat - od występów w małych pubach po koncerty na stadionach. Przez ostatnie 5 lat grupa znajduje się na szczytach list przebojów w Ukrainie.   

Wydali 7 albumów, wyprodukowali 30 teledysków. Najnowszy album zespołu, MLNL, miał premierę 25 lutego, dzień po inwazji rosyjskiej na Ukrainę. Zamiast kontynuować press tour, Antytila zaprezentowała album szerokiej publiczności z miejsca stacjonowania ich batalionu, gdzie wchodzili w skład ochotników obrony terytorialnej miasta Kijowa. 

Chemia została założona przez gitarzystę Wojciecha Balczuna w 2007 roku w Warszawie. Od lat rozwija się na rodzimym i międzynarodowym rynku muzycznym, tworząc w unikalnej formule artystycznej i stylistycznej muzykę rockową oraz hard rockową. W 2015 roku słuchacze Antyradia uhonorowali Chemię tytułem zespołu roku, natomiast fani radiowej Trójki uznali piosenkę

„I Love You So Much” za najlepszy budzik. Zespół wystąpił na międzynarodowych festiwalach, m.in. Woodstock Ukraine Festival, Sonisphere Festival, Orange Warsaw Festival. Supportował takie gwiazdy jak Red Hot Chilli Peppers, Guns NRoses czy Skindred.

29 kwietnia ukazała się najnowsza płyta zespołu „Something To Believe In”, na którą składa się 10 rockowych kompozycji. Za brzmienie albumu odpowiada producent Andy Taylor, gitarzysta i kompozytor znany ze współpracy m.in. z Duran Duran oraz The Almighty. 

Eventim Kup bilet
eBilet Kup bilet
going Kup bilet